• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

 

W tym roku chcemy zorganizować zbiórkę w ramach akcji Szlachetna Paczka, w tym celu wybraliśmy jedną rodzinę. Bardzo proszę, byście w klasach zadeklarowali do końca tygodnia, imiennie, jakie rzeczy jesteście w stanie zakupić lub zorganizować. Zależy mi, by informacje zwrotne dotarły do mnie najpóźniej do spotkania w piątek. Najważniejszą potrzebą jest kuchenka gazowa i jeśli się nikt nie zadeklaruje, to proponuję ogólnoszkolną zrzutę na tę kuchenkę.  Oto informacja o rodzinie i jej potrzebach:

 

Kod rodziny: POM-2795-568252

Opis rodziny

Pani Gertruda (87 l.) wraz z synem Romanem (57 l.) tworzą rodzinę.

Pani Gertruda jest starszą, schorowaną osobą, która potrzebuje opieki. Syn Roman opiekuje się matką. Nie pracuje, sam choruje na nadciśnienie. Rodzina utrzymuje się tylko z renty pani Gertrudy - 1320 zł, jednak po zapłaceniu rachunków na życie pozostaje im 343 zł na osobę.

Pani Gertruda wraz z synem tworzą rodzinę. Są bardzo ciepłymi ludźmi. Lubią kontakt z innymi, są bardzo skromni. W rodzinie widać miłość. Pan Roman ma chęci do pracy, bardzo chciałby podreperować budżet rodziny, ale, niestety, ze względu na stan zdrowia nie może tego zrobić. Mimo tego opiekuje się mamą, jak umie najlepiej.

Wśród najważniejszych potrzeb pani Gertruda wskazała kuchenkę gazową, gdyż ta, którą używa obecnie, jest w bardzo złym stanie. Rodzina będzie wdzięczna również za żywność i środki czystości, ponieważ pochłaniają one dużą część budżetu domowego.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione.

 

Potrzeby rodziny

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach

 

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

Potrzebne środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów

 

III ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

                                                           Rozmiar        Sylwetka      Uwagi

1         Gertruda      zimowa     kurtka           42          szczupła      

2         Roman                        spodnie         32           szczupła      

 

Obuwie

                                                                      Rozmiar                   

1         Gertruda                       letnie buty               38      

2         Roman          zimowe       kozaki, adidasy      36      

 

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

Kuchenka gazowa.

VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

Gertruda - lampka nocna. Roman - zestaw kosmetyków.

 

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:

Kuchenka gazowa             Pomoże pani Gertrudzie przygotowywać posiłki.

Żywność                               Odciąży budżet rodzinny.

Odzież                                   Odciąży budżet rodzinny.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Samorząd uczniowski OSB

Andrzej Nowak 

Panorama szkoły

 

360o