• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

22 marca 2018 r. w Operze Bałtyckiej odbył się Koncert Dyplomowy uczniów naszej szkoły,
który miał wymiar symboliczny: po raz ostatni zatańczyli w nim uczniowie klasy dziewiątej
i oficjalnie przyjęci zostali do szkolnej społeczności najmłodsi – uczniowie klasy pierwszej.
To właśnie oni rozpoczęli koncert  pięknie zatańczonym polonezem do muzyki Fryderyka Chopina, po którym nastąpiło uroczyste ślubowanie złożone na sztandar szkoły.
Od tego momentu nasze pierwszaki mogą oficjalnie nazywać się uczniami gdańskiej baletówki.  

     Tradycyjnie już w pierwszej części zaprezentowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły, a część druga poświęcona była tym, dla których dziewięcioletnia nauka w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku właśnie się zakończyła.

Na scenie nasi tegoroczni abiturienci, przedstawieni publiczności przez uczennice klasy VIII, zaprezenowali fragmenty swoich dyplomowych lekcji tańca klasycznego, charakterystycznego i współczesnego oraz  indywidualne  prezentacje repertuaru scenicznego. Szczególnie wzruszająca była scena, w czasie której najpierw przy drążkach baletowe pas wykonywali uczniowie klasy II, a już za chwilę, niczym w wehikule czasu, na tych samych miejscach pojawili się tegoroczni absolwenci.

 

               Wszystkie sceniczne prezentacje uczniów klasy IX przygotowali:

               Agata Lechowicz, Andrzej Marek Stasiewicz – taniec klasyczny,     Iwona Kierat – Łukasik – taniec charakterystyczny, Andrzej Morawiec i Magdalena Laudańska – taniec współczesny.

      Jak ten czas szybko biegnie…. Tak niedawno po raz pierwszy stanęli przy baletowym drążku,
a już za chwilę rozjadą się w różne zakątki kraju, a może nawet świata, by rozpocząć swoje zawodowe kariery i korzystać z tego, czego nauczyli się w szkole. Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy prawdziwego wiatru w żagle, możliwości spotkania i uczenia się
od najlepszych i przeżywania satysfakcji dzielenia się radością z wykonywanego zawodu.

Nie żegnamy się z Wami, a jedynie mówimy do zobaczenia, bo wierzymy, że będziecie nas odwiedzać i opowiadać o swoich nowych doświadczeniach, a my będziemy mogli podziwiać Was
na scenie i cieszyć się z Waszych indywidualnych sukcesów.

 

 

autorami zdjęć są: Maria Stawska, Dariusz Gazda

 

Panorama szkoły

 

360o