• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

 

W ostatni piątek, tzn. 15 czerwca na terenie zielonym wokół szkoły zakrólowała muzyka i dobre, zdrowe jedzenie.
O godzinie 10.00 rozpoczął się piknik „W rytmie zdrowia”.
Jego pomysłodawczyni, nasza pani dietetyk Anna  Słomkowska, chciała wszystkich przekonać,
że warto zamienić coca colę, lody i inne słodkości na rzecz zdrowych owoców i warzyw.
I trzeba przyznać, że udało się znakomicie. Przyjęta formuła konkursowej rywalizacji
na najciekawszą, najsmaczniejszą lekką przekąskę i zdrowy deser wyzwoliła
w naszych uczniach niebywałą aktywność.
Czego tam nie było!
Truskawkowy zawrót głowy, fitburgery, ciasto fasolowe i z buraka, odjazdowy koktajl owocowy, owoce w gorzkiej czekoladzie, warzywa w tajemniczych dipach…
Wszystko pięknie podane, kolorowe, mało kaloryczne.
Tylko jeść i oblizywać się!
Chętnych do spróbowania było więcej niż przygotowanych kulinarnych propozycji.
Jednak nikt głodny nie mógł być na naszym pikniku! Panie z kuchni przygotowały poczęstunek dla wszystkich i to w takich ilościach, że jeszcze zostało.
Pasztety, szaszłyki, zawijańce, warzywne tortille i sezonowe owoce! Pycha!

Jury, przechodząc od stoiska do stoiska, próbując konkursowych potraw i słuchając opowieści o tym, co przygotowały poszczególne klasy i w jaki sposób tancerz powinien zadbać o swoją kondycję, miało coraz bardziej zatroskane miny. No bo co tu wybrać? To smaczne, tamto zaskakujące w smaku, następne po prostu śmieje się z talerza! Ostateczny werdykt był iście salomonowy – jury postanowiło nagrodzić wszystkich!

Wyróżnienia:

kl. III za odżywczy koktajl wprawiający w bombowy nastrój

kl. IV A  za najbardziej edukacyjne przedstawienie tematu

kl. IV B za najbardziej artystyczne przedstawienie tematu

kl. V A za zaskakujące połączenie owoców z gorzką czekoladą

kl. VI za twórcze podejście do owoców i tajemniczy smak dipu

kl. VII za fantastyczne i niebanalne wykorzystanie warzyw

 

Najwyższe wyróżnienia otrzymali:

Złotą Łyżkę w kategorii Zdrowy deser – klasa II za „Letnie kulki”

Złotą Łyżkę w kategorii Lekka przekąska – klasa V B za „Słone babeczki na raz”

 

Natomiast przechodnie Grand Prix  - talerz „Master gdańskiej baletówki”

za niezwykle udany, zdrowy deser, sposób jego eksponowania i przygotowanie stoiska zdobyli najmłodsi – klasa I.

 

Zdobywcy Złotych Łyżek uzyskali zapewnienie, że ich kulinarne propozycje znajdą
się w menu naszej szkolnej stołówki.
Jury zawnioskowało również o ten sam przywilej dla niesamowitego ciasta z fasoli, które przygotowały uczennice klasy VII.

 

Ogromne brawa należą się wszystkim uczestnikom dzielnie wspieranym przez obecnych na imprezie rodziców.
Dziękujemy również Radzie Rodziców, która sfinansowała to całe kulinarne szaleństwo i nagrodę Grand Prix.

 

 

 

 

Po emocjach kulinarnych, w drugiej części piątkowego świętowania organizatorzy zadbali o coś dla ducha – Mini playback show! Pani Justyna Buczko – pomysłodawczyni i klasa V B zorganizowali dobrą zabawę dla wszystkich.
Była więc niezwykle poważna prowadząca – Maja Kunicka, komplementarne, komentujące jury: Amelia Pytlewska jako Ela Zapędowska, Adam Lubian /Kuba Wojewódzki/ i Szymon  Szypulski /Robert Leszczyński/ w obstawie charyzmatycznego ochroniarza – Julka Jęndrzejczyka.
Ich niewybredne komentarze na temat wykonawców wywoływały salwy śmiechu i nikt ich nie brał na poważnie. Wszyscy uczestnicy solidnie się przygotowali i każdy liczył na wygraną. Najbliżej zwycięstwa były reprezentantki klasy V B, które upiornie ucharakteryzowane i wijące się w konwulsjach tanecznych wykonały piosenkę sióstr Godlewskich, skazując widzów na cieknące ze śmiechu z oczu łzy. Jednak klasą samą dla siebie było niezwykle barwne, precyzyjne choreograficznie wykonanie piosenki Majki Jeżowskiej pt. „Witaminki” przez uczennice klasy V A i to one zostały ocenione przez właściwe jury /Agata Lechowicz, Justyna Buczko, Hanna Golnau/ najwyżej.

Brawa dla wykonawców za poczucie humoru, wkład włożony w przygotowanie i dystans wobec samych siebie. A na organizatorach publiczność wymusiła obietnicę zorganizowania II edycji Mini playback show już za rok!

Panorama szkoły

 

360o