• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

 

24 marca zakończył się XXI Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego
Gdańsk 2019.

Wzięło w nim udział 18 naszych reprezentantów i z ogromną radością informujemy,
że laureatami  Konkursu zostali:

 

KATEGORIA TANIEC KLASYCZNY



 grupa młodsza chłopcy

 

I  MIEJSCE

MACIEJ DUDA  kl.V  
Przygotowanie do konkursu: Andrzej Marek Stasiewicz

 

grupa średnia dziewcząt

                                                       
I MIEJSCE EX AEQUO                                                                 

PAULINA GRODZIŃSKA  kl. VII

Przygotowanie do konkursu: Agata Lechowicz, Magdalena Laudańska

 

 II MIEJSCE

ANNA SHMATCHENKO kl. VII

Przygotowanie do konkursu: Agata Lechowicz

 

III MIEJSCE

ZOFIA KORPACKA  kl. VII

         Przygotowanie do konkursu: Agata Lechowicz       

                        

KATEGORIA TANIEC WSPÓŁCZESNY

 

grupa młodsza

 

I MIEJSCE

ANGELE VILLANUEVA JARA kl. VI

Przygotowanie do konkursu: Andrzej Morawiec, Aleksandra Goździk

 

II MIEJSCE

JULIA CIESIELSKA kl. VII

Przygotowanie do konkursu: Andrzej Morawiec, Agata Lechowicz, Magdalena Laudańska

    

grupa starsza

 

II MIEJSCE  (I miejsca jury nie przyznało)

BOGUMIŁA ROZWADOWSKA kl. VIII

Przygotowanie do konkursu: Andrzej Morawiec, Irena Tarsiewicz, Magdalena Laudańska

 

Jury przyznało również nagrody naszym pedagogom:

 

-  AGACIE  LECHOWICZ  za przygotowanie uczniów do konkursu

 

- ANDRZEJOWI  MORAWCOWI za najciekawszą i najbardziej wartościową choreografię
numeru dowolnego w XXI Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego

 

 - IRENIE  LEWKOWICZ   za muzyczne opracowanie  i akompaniament do lekcji konkursowej
grupy starszej dziewcząt

 

 

W ścisłym gronie finalistów znalazło się 10 naszych reprezentantów, z czego aż 7 zostało nagrodzonych (Warszawa – 5, Bytom – 5, Poznań – 3, Łódź – 1).
Wszyscy reprezentujący nas uczniowie spisali się fantastycznie
i za to należą się im ogromne gratulacje.
Wielkie podziękowania kierujemy również do pedagogów,  którzy z naszymi wybrańcami pracowali, a byli to:
Agata Białobrzeska, Alicja Krawiec, Robert Kulanin, Magdalena Laudańska,  Agata Lechowicz, Andrzej Morawiec, Andrzej Marek Stasiewicz i Irena Tarasiewicz.

 

W finałowej części Koncertu Galowego Konkursu wzięli udział dodatkowo
uczniowie klasy  III, V, VI i VII.
W ich wykonaniu zobaczyliśmy duże fragmenty szkolnego spektaklu baletowego zatytułowanego  Les beaux yeaux de la jeunesse w choreografii Francois Mauduit do muzyki
Antoniego Dwořak i Edith Piaf.
Uczniów przygotowali: Agata Białobrzeska , Alicja Krawiec , Agata Lechowicz.
Publiczność była zachwycona i młodzież zebrała zasłużone brawa.

 

dodano: 04.04.2019
autor zdjęć: P. Wyszomirski /https://www.facebook.com/REDSEVENPawelWyszomirski/

 

 

 

Panorama szkoły

 

360o