• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Internat Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku to miejsce, w którym wyjątkowa atmosfera szkoły artystycznej łączy się z ciepłem domowego ogniska. Stanowi on integralną część kompleksu budynków szkoły, położonych przy alei Legionów 3.

            Internat zapewnia uczniom całodobową opiekę od niedzieli od godziny 17 do piątku do godziny 19. W tym czasie na dwóch piętrach, w 15 przytulnych pokojach, mieszka około 50 uczniów szkoły w wieku od 10 do 18 lat. Pokoje wychowanków są w pełni wyposażone (łóżka, szafy, komody, lustra, biurka, pościel, koce) a na każdym z pięter znajduje się łazienka wyposażona w toalety oraz kabiny prysznicowe. Posiłki dla wychowanków są przygotowywane w stołówce szkolnej z dbałością o zachowanie zdrowej diety.

Internat stwarza uczniom doskonałe warunki do nauki i wypoczynku. Każdego dnia, pod okiem wychowawców, podopieczni odrabiają lekcje oraz przygotowują się do sprawdzianów. Mają również okazję doskonalenia technik tanecznych, dzięki stałemu dostępowi do jednej z sal baletowych. W wolnym czasie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego i francuskiego, gdzie poprzez zabawę rozwijają swoje umiejętności językowe.

            Dodatkowo biorą udział w zajęciach plastycznych, relaksacyjnych i socjoterapeutycznych, podczas których rozwijają swoje pasje, ale także otwierają się na innych. Chętnie korzystają z nowoczesnych pracowni wyposażonych w tablice multimedialne, organizując wieczorki filmowe oraz konkursy karaoke. Wspólnie uczestniczą w imprezach okolicznościowych  takich jak andrzejki, mikołajki czy walentynki. Gdy tylko sprzyja temu pogoda, udają się na spacery i wycieczki nad morze.

            Nad bezpieczeństwem uczniów czuwa grono wykwalifikowanych wychowawców, którzy każdego dnia dbają o kształtowanie właściwych postaw wśród swoich podopiecznych. Uczą funkcjonowania w grupie, odpowiedzialności, rozsądnego dysponowania czasem wolnym. Konsekwentnie budują wnętrze młodego człowieka, dbając o dyscyplinę, przede wszystkim zaś o zachowanie rodzinnej atmosfery. Regularnie prowadzą rozmowy z rodzicami, starając się odnaleźć jeden, wspólny front w wychowywaniu dzieci. 

            Internat to miejsce między szkołą, a domem, które na zawsze pozostawia ślad w sercach wychowanków. To tu stawiają oni swoje pierwsze kroki na drodze do samodzielności. Tu uczą się jak żyć i spędzają kilka najpiękniejszych lat swojej młodości.

Panorama szkoły

 

360o