Opublikowano: 30 kwietnia 2021

30 kwietnia br. do grona patronów gdańskich tramwajów dołączyła Janina Jarzynówna–Sobczak. Na burcie tramwaju o numerze 1074 uroczyście odsłonięto napis z imieniem i nazwiskiem założycielki gdańskiej szkoły baletowej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta Gdańska i instytucji kulturalnych Trójmiasta, rodzina Pani Janiny oraz, oczywiście, dyrekcja, pedagodzy i uczniowie naszej szkoły.
We wnętrzu tramwaju znajduje się biogram przybliżający sylwetkę „matki gdańskiego baletu”,
który być może sprawi, że ktoś zainteresuje się piękną sztuką tańca.

Kilka dni temu w gdańskiej prasie ukazały się wspomnienia o Pani Janinie, które spisała red. Grażyna Antoniewicz. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:
 
 
 

 

29 kwietnia br. obchodziliśmy #MiędzynarodowyDzieńTańca, natomiast 30 kwietnia br. odbyła się uroczystość nadania gdańskiemu tramwajowi imienia Janiny Jarzynówny–Sobczak. Te dwa wydarzenia doskonale wpisują się w akcję Instytutu Muzyki i Tańca #tańczMY, która ma na celu zrzeszanie przyjaciół i miłośników tańca.
← Powrót do listy