Opublikowano: 7 czerwca 2021

Wczoraj, tzn. 6 czerwca 2021 r. odbył się finał konkursu Młody Tancerz Roku 2021,
w którym udział wzięła dwójka uczniów naszej szkoły. Jesteśmy przeszczęśliwi, ponieważ ARTEM RYBALCHENKO został laureatem Konkursu, otrzymał Nagrodę Główną Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ANNA SHMATCHENKO znalazła się
w trójce najwyżej ocenionych uczestników. Swój olbrzymi wkład w sukces Ani i Artema mieli pracujący z nimi przez ostatnie lata pedagodzy: Agata Lechowicz, Andrzej Marek Stasiewicz
i Andrzej Morawiec. Sukces naszych uczniów tym bardziej cenny, że w ostatniej edycji Konkursu w roku 2019 jego laureatką została Julia Ciesielska. Julia również wystąpiła w czasie niedzielnego finału jako gość i zaprezentowała się wspaniale. Zapytana odpowiedziała,
że po niezwykle wymagającym egzaminie znalazła się w gronie 24 młodych tancerzy przyjętych do najbardziej prestiżowej szkoły tańca w świecie  Juilliard School w Nowym Jorku i już w sierpniu wybiera się za ocean.

Artem i Ania są naszymi uczniami od 2018 roku – rozpoczęli naukę w naszej szkole
w klasie VII. Artem urodził się w Kijowie, a Ania w Charkowie.

Bardzo szybko zaprzyjaźnili się ze swoimi kolegami z klasy i zaczęli wspólnie z nimi występować na różnych tanecznych wydarzeniach.  Artem zajął I miejsce w Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych Bytom 2020. Zdobył tam również nagrodę specjalną Fundacji Sztuki Tańca za osobowość sceniczną .

Ania to laureatka II miejsca w XXI Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego Gdańsk 2019.

W ocenie swoich kolegów Ania i Artem to wspaniali, młodzi ludzie obdarzeni wielką wrażliwością i ujmującą kulturą osobistą. Artem w wolnych chwilach zajmuje się modelingiem, a Ania pięknie maluje.

 
← Powrót do listy