Opublikowano: 11 maja 2021

Nasi tegoroczni maturzyści mają już za sobą obowiązkowe egzaminy zdawane na poziomie podstawowym i teraz czas na przedmioty na poziomie rozszerzonym.

 
Wymagania egzaminu maturalnego w bieżącym roku szkolnym to uzyskanie co najmniej 30 % na pisemnych egzaminach z języka polskiego, matematyki i języka obcego (poziom podstawowy). Trwająca pandemia i nauczanie online spowodowały zwolnienie tegorocznych abiturientów z egzaminów ustnych i obowiązku przystąpienia do choćby jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

 

Wszyscy nasi uczniowie solidnie przygotowywali się do egzaminów maturalnych i nie skorzystali z możliwości nieprzystąpienia do wybranego egzaminu na poziomie rozszerzonym, a najbardziej ambitni nawet czterokrotnie! (Matylda Baczewska) i trzykrotnie (cztery osoby) rozwiązywać będą egzaminacyjne testy na poziomie rozszerzonym z takich przedmiotów jak: język angielski, język francuski, język polski, historia, matematyka, biologia i po raz pierwszy – informatyka.

Ostatni egzamin odbędzie się 19 maja, a potem kontynuacja, albo początek prawdziwej walki o pierwszą w życiu pracę. Julka Ciesielska już wie – zdała zdalnie audycje do Wyższej Akademii Muzycznej Juilliard School w Nowym Jorku i w sierpniu wyrusza do Stanów Zjednoczonych.

Wyniki egzaminu maturalnego poznamy 5 lipca i oby dla wszystkich okazały się satysfakcjonujące!

 
← Powrót do listy