Opublikowano: 9 marca 2021

Egzamin dyplomowy w naszej szkole jest najważniejszym świętem dla całej, szkolnej społeczności. Jego poprawne przeprowadzenie, a przede wszystkim wytańczenie staje się podstawą do otrzymania tytułu zawodowego tancerza.

W dniach 5 i 6 marca tegoroczni abiturienci przystąpili do egzaminu dyplomowego, którego termin został przyśpieszony i niejako wymuszony pogarszającą się z dnia na dzień sytuacją epidemiologiczną w naszym województwie i spodziewanymi obostrzeniami, które mogłyby zablokować przeprowadzenie egzaminu w planowanym terminie. 
Przepowiednie najlepszych wizjonerów nie spełniły się, będzie gorzej, ale dopiero od 13 marca, a my mamy już za sobą praktyczną część egzaminu dyplomowego. I to jakiego egzaminu! Ręce  członkom komisji egzaminacyjnej i licznie zgromadzonym przed ekranami monitorów  oglądaczom (pierwszy raz przebieg egzaminu transmitowany był na kanale You Tube ) same się składały do oklasków.

Do egzaminu dyplomowego przystąpili:

Matylda Baczewska
Mikołaj Baczewski
Natalia Browarczyk
Julia Ciesielska
Paulina Grodzińska
Zofia Korpacka
Julia Niekowal
Szymon Pankowski
Artem Rybalchenko
Andrzej Ryll
Anna Shmatchenko
Wiktoria Sieracka
Juliusz Srzednicki Sulowski
Agata Załuska

Egzamin dyplomowy przygotowali:

Agata Lechowicz – nauczyciel tańca klasycznego

Andrzej Marek Stasiewicz – nauczyciel tańca klasycznego

Iwona Kierat – Łukasik – nauczyciel tańca charakterystycznego

Andrzej Morawiec – nauczyciel tańca współczesnego

Łukasz Michalski – akompaniament do żeńskiej lekcji tańca klasycznego

Katarzyna Grabicka – akompaniament do męskiej lekcji tańca klasycznego

Ewa Bojaronus/Paweł Zawada – akompaniament do lekcji tańca charakterystycznego

 

Praktyczną część egzaminu dyplomowego oceniała komisja w składzie:

Sławomir Gidel – przewodniczący, Agata Lechowicz – zastępca przewodniczącego,  

Aleksandra Goździk, Iwona Kierat-Łukasik, Alicja Krawiec, Andrzej Morawiec,

Beata Stoppa, Andrzej Marek Stasiewicz,  Irena Tarasiewicz

 

Jeszcze tylko teoretyczny egzamin z wiedzy o tańcu i … możemy ruszać na podbój świata!

No może jeszcze nie tak szybko, poczekamy na maturę…..

 

 
← Powrót do listy