Opublikowano: 29 stycznia 2020

          W dniach 14 i 15 lutego br. gościliśmy w naszej szkole wielką miłośniczkę i specjalistkę z zakresu historii tańca Panią Joannę Sibilską, która poprowadziła dla naszych uczniów z klas IV – IX wykłady.
        W tym samym czasie odbyła się II edycja warsztatów tańca dawnego, które kontynuuje z uczniami klas IV – VI Pan Dariusz Brojek –  tancerz Baletu Dworskiego Cracovia Danza.

=

JOANNA SIBILSKA

   Absolwentka poznańskiej szkoły baletowej (1987) i Państwowego Konserwatorium im. N. Rimskiego – Korsakowa w Petersburgu na wydziale reżyserii baletu, specjalizacje: historyk i krytyk baletowy oraz pedagog – korepetytor (1993).

    Od 2001 wykładowca historii tańca i baletu w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Nauczyciel w Państwowej Szkole Baletowej im. F. Parnella w Łodzi (1995 -1997) i Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie.  Autorka tekstów  z historii baletu oraz 150 haseł biograficznych artystów baletu polskiego, opublikowanych w:  „Polskim słowniku biograficznym”, „Słowniku biograficznym teatru polskiego”, na stronie internetowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Autorka publikacji w języku polskim i rosyjskim, wydanych m.in. w: „Pamiętniku Teatralnym”, serii wydawniczej „Taniec i balet”,  programach baletowych: Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Opery Wrocławskiej i Opery Śląskiej, wydawnictwie Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. Waganowej w Petersburgu oraz na tanecznym portalu internetowym taniec POLSKA(pl). Współpracuje z Instytutem Muzyki i Tańca przy Polskiej Kronice Tańca oraz w zespole redakcyjnym i jako autorka tekstów w serii wydawniczej „Szkoła Artystyczna”, wydawanej przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Doktorantka w Instytucie Sztuki PAN
.
← Powrót do listy