Opublikowano: 13 lutego 2020

Rytm, akord, tonacja, melodia – to terminy, wbrew pozorom, nie tak odległe pojęciom kolumny, łuku, okna czy bryły…
W otaczającym nas świecie umysł szuka spójności i harmonii pozwalającej nam doświadczyć piękna.
Pozornie odległe sobie światy muzyki i architektury spotykają się, kiedy mistrz, szukając spójności oraz harmonii, odwołuje się do zasad kompozycji. Rytm, detal, zróżnicowanie tonalne oraz proporcje znajdują swoje odpowiedniki w obydwu światach, tym słyszalnym oraz tym widzialnym. Dźwięk pozostaje równie czytelny i esencjonalny co charakter postrzeganego miejsca.

20 lutego 2020 r. o godzinie 18:00  w Oliwskim Ratuszu Kultury odbył się spektakl pt. „USŁYSZEĆ, ZATAŃCZYĆ ARCHITEKTURĘ”

Była to próba przedstawienia syntezy dwóch przestrzeni, rozszerzonych o choreografie, które powstały do muzyki inspirowanej miejscem. Koncepcja oprawy tanecznej wydarzenia powstała w naszej szkole. Sześć różnych typologicznie miejsc obecnych w gdańskiej dzielnicy Oliwa zainspirowało do stworzenia serii krótkich choreograficznych kompozycji, tak różnorodnych w odbiorze, jak różny jest charakter miejsc i przestrzeni, które odnajdujemy w Oliwie.

TAJEMNICZY OGRÓD – choreografia Robert Kulanin, tańczy klasa IV,

KUŹNIA – choreografia Magdalena Laudańska, tańczy klasa VI,

CMENTARZ – choreografia Magdalena Laudańska, tańczy klasa VI,

KATEDRA – choreografia Andrzej Morawiec, tańczy klasa VIIB,

LICEUM nr 5 – choreografia Andrzej Morawiec, tańczy klasa VIIA,

OLIVIA BIZNES CENTER – choreografia Robert Kulanin, tańczy klasa V.
← Powrót do listy