Opublikowano: 3 stycznia 2020

                              W dniach od 7 do 9 stycznia 2020 r. odbyły się w naszej szkole                                   WARSZTATY Z TAŃCA DAWNEGO  dla uczniów klas IV – VI,  
które poprowadził Pan DARIUSZ BROJEK.

Choreograf, tancerz i kierownik baletu Cracovia Danza. Absolwent Ogólnokształcącej  Szkoły Baletowej w Gdańsku. Umiejętności w zakresie techniki tańca dawnego doskonalił pod okiem Romany Agnel, a także podczas wielu warsztatów prowadzonych przez mistrzów z Francji i Włoch.

Jako choreograf współpracuje z wieloma zespołami i teatrami w Polsce i za granicą. Jest współautorem choreografii spektakli i programów Cracovia Danza oraz twórcą choreografii
i opracowania ruchu scenicznego do wielu przedstawień teatralnych.

Wraz z Baletem Dworskim Cracovia Danza, z którym współpracę rozpoczął w 2001 r., bierze udział w licznych koncertach, spektaklach w kraju i zagranicą, m. in. w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Chinach czy Japonii. Jego zainteresowania obejmują również taniec hinduski, flamenco, a także taniec jazzowy. Istotne miejsce w jego zainteresowaniach zajmują też polskie tańce narodowe.  

Ważnym elementem działalności Dariusza Brojka jest edukacja. Prowadzi liczne zajęcia
z zakresu tańca dawnego i choreorelaksacji, a za granicą także polskich tańców narodowych.

 

      
← Powrót do listy