Opublikowano: 27 października 2019

25 i 26 października 2019 r. odbyły się dla klas II – IX warsztaty tańca współczesnego prowadzone przez Panią Nikolę Zientarską i dla klas IV – IX warsztaty tańca jazzowego prowadzone przez Pana Jacka Wazelina.

NIKOLA ZIENTARSKA

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Podczas nauki w szkole baletowej odnosiła duże sukcesy taneczne i choreograficzne. Wielokrotnie nagradzana za przygotowanie ciekawych choreografii na konkursach krajowych i międzynarodowych. Jako choreograf debiutowała układami: „Hello”, „24” (prezentowany na konkursach i galach w Polsce, Korei Południowej, Chorwacji i na Łotwie),

„Bez limitu”. Jako tancerka Studia Tańca i Gimnastyki Artystycznej „Yuldance” zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Duety Jazz Dance federacji IDO, była kilkakrotną reprezentantką kraju
na Mistrzostwach Świata i Europy.

Współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym Roma i Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Warszawie.

 

  JACEK WAZELIN

Tancerz, choreograf, pedagog. Pierwsze kroki taneczne stawiał w tańcu towarzyskim. Współpracował jako choreograf w stylu Broadway jazz z programem You Can Dance oraz Bitwa na Głosy. Był nauczycielem tańca musicalowego w Egurrola Dance Studio. Przez wiele lat tańczył w grupie VOLT. Jest absolwentem Studium Instruktorskiego Tańca Współczesnego w Poznaniu, kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na UMFC w Warszawie. Przez długi czas był związany z niemiecką produkcją musicalową Mamma Mia Come Together jako tancerz, a potem kierownik baletu. W roku 2005 był tancerzem/aktorem w największej niemieckiej produkcji musicalowej West Side Story. Obecnie współpracuje z zespołami tanecznymi w Polsce i zagranicą, realizuje choreografie dla teatrów dramatycznych oraz do reklam i pokazów mody. Był wykładowcą tańca jazzowego na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej i Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Nasza fotorelacja z zajęć

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii
← Powrót do listy